Ustawienie stołów i krzeseł w sali szkoleniowej i konferencyjnej kluczem do sukcesu

       Przy organizowaniu spotkania biznesowego, szkolenia czy konferencji ważnym elementem jest przygotowanie sali, z której będziemy korzystać. Istnieje kilka zasad, które powinniśmy uwzględnić przy ustawianiu stołów i krzeseł dla uczestników spotkania.

       By jak najlepiej dotrzeć do publiczności musimy zadbać przede wszystkim o jej komfort. Wiąże się to nie tylko z wygodą krzeseł, ale również  tym, aby wszyscy uczestnicy mieli dobrą widoczność sceny czy ekranu. Osoba będąca liderem, prezentująca czy szkoląca innych również powinna mieć wygodną przestrzeń do pracy. Jedną z ważniejszych zasad, o których należy pamiętać, jest uwzględnienie ile osób ma ona pomieścić. Zbyt dużo osób w niewielkim pomieszczeniu zmniejsza swobodę ruchów wszystkich uczestników spotkania. Nie można także przesadzić w drugą stronę,  ponieważ wielkie przestrzenie są rozpraszające na spotkaniach w mniejszym gronie.

 

     Przygotowując salę powinniśmy zawsze uwzględnić charakter spotkania, bowiem różne ich rodzaje, wymagają specyficznego ustawienia krzeseł i stołów. Odpowiednie dobranie i rozkład sali pozwolą podnieść komfort uczestników  i efektywność ich pracy.

 

    Jeśli spotkanie ma mieć charakter warsztatowy najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie  sali, gdzie jest tzw. układ wyspowy. Takie rozwiązanie wykorzystywane jest najczęściej wtedy, kiedy uczestnicy powinni pracować w różnych zespołach, sporządzać notatki, czy korzystać z materiałów w grupie. Owalny układ stołu sprzyja spotkaniu w mniejszym gronie osób. Natomiast najpopularniejszym sposobem ustawienia stołów podczas szkoleń bądź spotkań, które wymagają skupienia uwagi na prezentacji bądź osobie prowadzącej jest podkowa. Jest to najlepsze rozwiązanie podczas bardziej formalnych spotkań. Umożliwia uczestnikom obserwowanie się nawzajem oraz łatwą komunikację. Przy takim ustawieniu stołów zazwyczaj szczytowe miejsca zajmują osoby prowadzące konferencję bądź goście specjalni. 

 

 

      Przy spotkaniach, gdzie nie potrzebne jest tworzenie notatek przez uczestników dobrym rozwiązaniem jest tzw. układ  krzeseł teatralny. Pozwala on również na maksymalne wykorzystanie przestrzeni sali. Jest to najczęściej wykorzystywana opcja, gdy chcemy pomieścić jak największą liczbę uczestników.  Istnieje również układ tzw. klasowy, gdzie osoby biorące udział w spotkaniu siedzą przy dwuosobowych stołach ustawionych przodem do ekranu.

  

      Korzystając z my meeting rooms istnieje możliwość dobrania miejsca spotkania według własnych potrzeb. Wyszukiwarka ta uwzględnia nie tylko lokalizację, lecz również liczbę osób, które będą brać udział w spotkaniu, szkoleniu czy konferencji przez nas organizowanych. Poprzez filtr umieszczony na stronie można znaleźć miejsce najbardziej dla nas dogodne. Przy wyborze miejsca jest również opcja wybrania usług, z których klient chce skorzystać. Są to usługi wypożyczenia sprzętu tj. projektory, tv, flipchart, ale również usługi cateringowe oraz serwis kawowy. Każda lokalizacja posiada zdjęcia przedstawiające wnętrze sali oraz układ stołów i krzeseł znajdujących się w niej. Takie precyzyjne określenie potrzeb klienta pozwala na wybór najodpowiedniejszego dla niego miejsca spotkania.

Jeśli sam nie chcesz czuwać nad każdym etapem dobrania miejsca na swój event- skorzystaj z osoby Concierge'a

 

Zobacz także: Organizacja eventu krok po kroku