SKUP SIĘ NA PRACY, BĄDŹ EFEKTYWNY I ROZWIJAJ SIEĆ SWOICH KONTAKTÓW - CREATIVE COWORKING

Spokojna, oddalona od ruchliwych ulic część krakowskich Bronowic. Dojazd stąd do krakowskiego Rynku trwa tylko kilka minut. Znajdujemy się w darmowej strefie parkowania, co w większym mieście stanowi nieoceniony atut.
W takim miejscu pani Sylwia założyła Creative Coworking – przestrzeń, w której można wynająć sobie biurko do pracy na odpowiadający Wam miesiąc, dzień lub godzinę.

Sylwia Połeć – założycielka i właścicielka Creative Coworking.

 

MyMeetingRooms: Skąd pomysł na założenie biura coworkingowego?

Pani Sylwia: Prawie 3 lata temu przypadkiem natknęłam się na artykuł w Internecie. Przeczytany przeze mnie tekst dotyczył Coworkingu. Przyznam szczerze, że wówczas nie przykuł on mojej uwagi. Jednak, kiedy na drugi dzień usłyszałam w radio audycję na temat wspomnianego coworkingu, postanowiłam głębiej się tym zainteresować. Zaczęłam szukać informacji o miejscach coworkingowych w Polsce i za granicą, analizować swoją efektywność pracy w domu. Rozmawiałam o tym ze znajomymi, którzy również mają podobny charakter pracy, będąc freelancerami. Wspólnie doszliśmy do następujących wniosków:

- Po pierwsze: efektywność pracy w domu jest znikoma, ponieważ wymaga ogromnej samodyscypliny. W praktyce zbyt późno wstajemy, śniadanie przeciąga się do południa, mnóstwo obowiązków domowych nas rozprasza, a terminy gonią.

-Po drugie: przez samotną pracę w domu ludzie stają się nieśmiali, tracą możliwość zawierania nowych znajomości. Każdy potrzebuje towarzystwa, bo już sama obecność innych ludzi, motywuje do pracy.

Uznałam wówczas że coworking to świetne miejsce do pracy oraz nawiązywania znajomości i wymiany doświadczeń. Wtedy postanowiłam, że sama otworzę biuro coworkingowe.

 

MMR: Czy Creative Coworking pomaga młodym przedsiębiorcom?

PS: Zdecydowanie tak. Oprócz coworkingu, czyli miejsca, w którym przedsiębiorcy mogą spokojnie pracować, świadczymy również usługi wirtualnego biura. Udostępniamy adres do rejestracji działalności oraz zajmujemy się odbiorem i informowaniem o przyjściu korespondencji. Usługa ta, powstała z myślą o optymalizacji czasu i kosztów pracy osób, które prowadzą własne firmy, ale ze względu na specyfikę pracy bądź chęć redukcji kosztów, wolą zlecić te zadania. Współpracujemy z wieloma przedsiębiorcami, dzięki czemu jesteśmy w stanie pomóc w prowadzeniu księgowości, przeprowadzaniu rekrutacji pracowników , organizacji szkoleń, tłumaczeniach.


MMR: Kto korzysta z Creative Coworking?

PS: Z przestrzeni coworkingowej korzystają freelancerzy – wszyscy ci, których głównym narzędziem pracy jest komputer: graficy, informatycy, programiści, architekci… Ponadto, oprócz przestrzeni coworkingowej, oferujemy również mini biura. Są to pomieszczenia do pracy, przeznaczone dla kilku osób, zazwyczaj wynajmowane przez pracowników jednej firmy. Swoje siedziby mają u nas m.in: agencje interaktywne, biura rachunkowe itd.


MMR: Co wyróżnia Creative Coworking wśród pozostałych tego typu miejsc?

PS: Staramy się utrzymać w naszym biurze jak najbardziej domową i ciepłą atmosferę. Wspólnie gotujemy, robimy przerwy na kawę i domowe ciasto, rozmawiając wymieniamy się pomysłami i uwagami. Organizujemy cykliczne spotkania z księgową, które mają na celu pomoc przedsiębiorcom w prowadzeniu ich biznesu, a także warsztaty, na które zapraszane są osoby, rozwijające wiedzę i umiejętności naszych coworkerów. Podczas spotkań, kładziemy szczególny nacisk na nawiązywanie znajomości i tworzenie sieci kontaktów.


MMR: Czy żałuje Pani czasami założenia Creative Coworking?

PS: Nie nigdy nie żałowałam otwarcia Creative Coworking, owszem początki były ciężkie ale nikt nie powiedział że będzie łatwo, otwarcie własnej firmy było moim marzeniem, a marzenia są po to żeby je realizować, mam w swoim otoczeniu przyjaciół osoby które wspierają mnie które są przy mnie dlatego jest mi łatwiej.

 

MMR: Co Panią motywuje do codziennego rozwoju Creative Coworking?

PS: Ludzie z którymi współpracuję, którzy pracują w biurze z myślą o nich powstało Creative Coworking i dla nich chcemy się dalej rozwijać od nich codziennie uczę się czegoś nowego słucham ich potrzeb ,uwielbiam spędzać z nimi czas są moją największą motywacją i dzięki nim czerpię ogromną przyjemność z prowadzenie Creative Coworking.

Jasne, przestronne i nowoczesne wnętrza sprzyjają kreatywnej pracy, spełniając potrzeby nawet najbardziej wymagających. Na freelancerów czekają biurka w przestrzeni typu open space oraz minibiura wyposażone w wygodne krzesła, stały dostęp do Internetu i profesjonalne urządzenia biurowe.

Sala coworkingu typu open space.

Standard podnosi w pełni wyposażony aneks kuchenny (kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy, lodówka) i miejsce na zjedzenie ciepłego posiłku lub odprężenie się przy ulubionej kawie.

Aneks kuchenny.

Creative Coworking to także sala szkoleniowa z zapewnionym niezbędnym sprzętem, idealna na warsztaty, szkolenia dla nawet trzydziestu osób, prezentacje produktów, rozmowy rekrutacyjne, spotkania z klientami.

Sala szkoleniowa.

Creative Coworking zapewnia profesjonalną obsługę firm przez wykwalifikowaną sekretarkę która zawsze jest na miejscu. Wszystko to ułatwia przedsiębiorcy skupienie się tylko na własnej pracy.

 

 

 

 

 

 

Sylwia Połeć,

Creative Coworking

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesteś zainteresowany ofertą?


Zapraszamy do Creative Coworking

oraz na MyMeetingRooms.pl