Republika Słoneczna - Pensjonat i Studio Kulinarne

 

Niewątpliwie jesteście bardzo oryginalnym i nietypowym miejscem. Jak długo już istniejecie i jaki zrodził się pomysł na takie właśnie miejsce?

Pierwszym impulsem do stworzenia Republiki Słonecznej była idea warsztatów kulinarnych.W 2011 roku w Poznaniu nie istniały jeszcze żadne akademie kulinarne dlatego postanowiliśmy ruszyć z takim pomysłem. Ponieważ nasz dom jest duży dodaliśmy inne usługi: organizujemy prywatne, kameralne imprezy, integrację przez gotowanie dla firm, oferujemy salę konferencyjną oraz mały pensjonat.

 Republika Słoneczna to nazwa, która jednoznacznie kojarzy się ze słońcem, a tym samym dobrym nastrojem. Czy ta nazwa to przypadek czy zabieg celowy?

Prowadzimy już dwa inne miejsca: kawiarnię Cacao Republika i restaurację Republika Róż. Stąd Republika jako nasz znak firmowy, a Słoneczna z tytułu adresu: Słoneczna 19a. Optymizm bijący z nazwy ulicy jest inspirujący.

 W Waszej ofercie jest naprawdę sporo propozycji np. warsztaty kulinarne. Bardzo ciekawi nas jak one wyglądają, kto je prowadzi i czy takie zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem?

Gotowanie jest od kilku lat niesłychanie popularne. Co raz większą popularnością cieszą się warsztaty integracyjne dla firm. Wspólne gotowanie zespołu z prezesem daje wszystkim wielką frajdę i pozwala na przełamanie wielu barier. W kuchni zawsze są najlepsze imprezy. Mamy też szeroką ofertę warsztatów dla osób prywatnych prowadzonych przez doświadczonych szefów kuchni i przez pasjonatów gotowania o niezwykłych umiejętnościach. Wielu uczestników warsztatów przychodzi do nas nie tylko po to aby się uczyć, ale też, aby się zrelaksować w dobrym towarzystwie i przy dobrym jedzeniu.

 

Macie także salę szkoleniową. Czy klienci biznesowi odwiedzają Republikę Słoneczną?

Nasza oferta dla biznesu obejmuje wspomniane warsztaty „Integracja przez gotowanie”, salę szkoleniową dla 15-20 osób z kompleksową obsługą gastronomiczną. Wyróżnia nas kameralność, swobodna atmosfera i dostęp do tarasu oraz dużego ogrodu. W takim otoczeniu łatwiej i przyjemniej się szkolić. Firmy często po części merytorycznej zamawiają warsztat kulinarny aby w miły sposób dokończyć trudny dzień.

 Wasz ogród jest przepiękny! Często odbywają się tam spotkania lub inne aktywności?

Latem w ogrodzie organizujemy pikniki i grille zarówno dla firm, które szukają ciekawego miejsca na imprezy integracyjne jak i dla klientów prywatynych . Mieszkańcy naszego pensjonatu mogą również z niego korzystać i narwać sobie np. świeżej mięty do herbaty lub poczytać książkę w cieniu drzewa.

W Republice można także przenocować np. po długim i wyczerpującym szkoleniu czy spotkaniu integracyjnym.  Pokoje, które oferujecie są urządzone z klasą i pomysłem. Od początku powstania Republiki wiedzieliście, że pokoje są tam potrzebne?

Poznań jest miastem biznesowym i baza noclegowa wciąż się poszerza. Wyszliśmy z założenia, że ktoś kto często podróżuje służbowo może źle się czuć w tak anonimowych miejscach jak duże, standardowe hotele. Pokoje nie są numerowane, każdy pokój ma inny kolor i aranżacje wnętrza zgodną z tą kolorystyką. To był strzał w dziesiątkę. Nasz kameralny pensjonat dzięki wystrojowi, pięknemu ogrodowi i pysznym śniadaniom cieszy się dużą popularnością.

 

Na Waszej stronie internetowej można przeczytać, że organizujecie chrzciny, komunie i rocznice ślubu. Czy tego rodzaju imprezy często goszczą w Republice Słonecznej?

Republika w tygodniu gości klientów biznesowych i organizuje warsztaty kulinarne, a w prawie każdy weekend urządzamy przyjęcia rodzinne. Naszym atutem jest absolutna prywatność, ponieważ nie działamy jako regularna restauracja, dom jest dostępny tylko dla gości tej jednej, konkretnej uroczystości. Rodziców zawsze cieszy ogród z huśtawkami, bo dzieci bawią się na świeżym powietrzu.

 

Czy Republika ma jakieś marzenie, do spełnienia którego będzie dążyć?

Naszym marzeniem jest rozwijanie się i ulepszanie naszej oferty. Lubimy to co robimy i naszą nagrodą jest satysfakcja gości oraz to, że większość z nich wraca do nas.

 

 

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wynajmu przestrzeni w Republice Słonecznej