Milk Event & Photo Studio w Krakowie

 

–Jak sądzicie - co sprawia, że ludzie chcą pracować

w przestrzeni MILK event & photo Studio?

 

Milk – to nie tylko workspace, to jest miejsce do spotkań, inspiracji i twórczości. Dlatego, że znajdujemy się w samym centrum Kazimierza, wszystko dookoła inspiruje do tworzenia, zanurzenia się w świat piękna i sztuki. Kiedy pracowaliśmy nad koncepcją Milk studio, naszym głównym celem było stworzenie przytulnej nowoczesnej przestrzeni, gdzie chcielibyśmy przyjść każdego dnia. Widocznie, nam to się udało. Milk na każdym robi wrażenie. Wszyscy, którzy przychodzą tutaj zostają nie tylko naszymi klientami, zostają  również przyjaciółmi.


 

-Coworking staje się coraz popularniejszy wśród różnych osób, a Was kto najczęściej odwiedza?
 

Naszymi klientami są ludzi kreatywni, dla których ważny jest nie tylko wynik, a również proces. Najczęściej nas odwiedzają młodzi projektanci, programiści, młodzi biznesmeni. To są ludzie dla których praca to część życia, którzy lubią wycieczki rowerowe, spacery pięknymi ulicami Krakowa, ludzie którzy odwiedzają różne ciekawe wydarzenia i seminarium edukacyjne, lubią poznawać nowych ludzi. Ponieważ mamy niedużo miejsc w coworkingu, w sumie 12, niestety nie mamy opcji wynajęcia biurka na godzinę. Doceniamy kolektyw. Jesteśmy chętni i otwarci do nawiązania nowych znajomości. Możecie skorzystać się z naszego coworkingu jeden dzień bez żadnych opłat, i jeżeli Wam będzie u nas się podobało, serdecznie zapraszamy do naszego kolektywu.

 

(Zobacz także: Dni Otwarte Polskiego Coworkingu)

 

 

-Jakimi przestrzeniami dysponujecie? Opowiedzcie troszkę o nich.

 

Studio znajduje się na 3 piętrze starego budynku ze swoją własną historią. Na parterze znajduje się restauracja HAMSA, słynna swoimi pysznymi humusami. Idąc przez restauracje schodami do góry i skręcając naprawo, traficie do nas. Nasze studio posiada dwie strefy: coworking i oddzielną przestrzeń przeznaczoną dla sesji zdjęciowych, seminariów i eventów. W coworkingu mamy 2 duże stoły z 12 krzesłami, małą kuchenną strefę oraz strefę wypoczynku, gdzie zawsze można wygodnie się usiąść, napić się kawy, poobserwować ulice przez duże okno i odpocząć od pracy. Strefa foto-studio jest umeblowana, do dyspozycji projektor, sprzęt fotograficzny, głośniki oraz maty dla ćwiczeń jogi.

 

– Wasza przestrzeń to nie tylko coworking, ale także miejsce na sesje fotograficzne. Co, albo kto najczęściej znajduje się przed obiektywem aparatu? Jakiego rodzaju są to sesje zdjęciowe?  

 

Mamy rożne rodzaje sesji zdjęciowych, od rodzinnych i portretowych do fashion. Często projektanci albo złotnicy robią sesje swoich produktów. Kilka dni temu w studio odbywała się niezwykła ciekawa sesja zdjęciowa «Panieński Wieczór». Koleżanki zrobiły niespodziankę dla Panny Młodej i zorganizowały imprezę w studio z szampanem i zdjęciami. A jak wszyscy się domyślamy-wszystkie kobiety lubią robić sobie ładne zdjęcia.
Nasze studio jest bardzo elastyczne, dlatego sesje zdjęciowe, a nawet nagrywanie filmików jest tutaj bardzo wygodne i proste do stworzenia, w każdym stylu.

 

 

-Dużo się u Was dzieje! Sesje zdjęciowe, warsztaty, coworking, a nawet zajęcia z jogi i pilates. Jak w takim razie wygląda przeciętny dzień w Milk Studio?

 Program w naszym studio jest bardzo urozmaicony. Milk otwiera się o 10:00 rano, kiedy wszyscy piją kawę i w dobrym humorze zaczynają pracować nad swoimi projektami. 

Ponieważ obie strefy mają swoje oddzielne wejścia, wszyscy, którzy przychodzą bezpośrednio do event-studio nie przeszkadzają działalności coworkingu i jego uczestnikom. 

Jednocześnie w strefie studio trwa proces tworzenia, kreatywności i nauki. Zorganizowaliśmy warsztaty i kursy mistrzowskie na różne tematy: od stworzenia własnej marki do kursów języka angielskiego, malarstwa lub po prostu inspirujących spotkań.

W każdą środę wieczorem o godzinie 19:30 oraz w soboty o godzinie 9:00 rano, każdy chętny może przyjść na zajęcia jogi żeby zadbać o swoje zdrowie, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie :)

W czwartek o godzinie 18:00 odbywają się zajęcia dla kobiet «Taniec mandali». To jest unikalne połączenie tańca i medytacyjnych praktyk. Aby ujednolicić swoją kobiecą naturę.

-A wróćmy do początku Waszej historii- skąd pomysł na otwarcie tego rodzaju przestrzeni i kto jest jej pomysłodawcą. Udało Wam się pierwotny pomysł zrealizować tak jak sobie to wymarzyliście?  

 

Pochodzimy z Ukrainy. Mieszkamy i pracujemy w Krakowie już ponad dwa lata. Nasza ekipa składa się z czwórki osób, każdy z nas dodał do stworzenia Milk studio swoją kreatywność, pomysły i umiejętności.

Olek – Często pytają mnie o tym co robię i dla mnie czasami jest trudno odpowiedzieć na to pytanie :) Mogę opisać siebie jako przedsiębiorcę internetowego, mam kilka projektów internetowych. 
Jednocześnie stworzyliśmy event-studio w Krakowie «Milk» i klub gier planszowych «BrainBurg», które przedstawiają nowy poziom rozrywki w Polsce. Bardzo lubię podróżować i poznawać świat, interesują mnie rożne kultury, tradycje, kuchnie świata. Zdecydowanie mam aktywny tryb życia. Teraz jest lato, więc łapie ciepłe słoneczne dni nad wodą, niedaleko miasta z moim SUP».

Julia -Jestem trenerem personalnym. Sport jest moim zawodem i częścią mojego życia, ale jestem przekonana, że piękne ciało - to nie jest tylko zewnętrzna fizyczna praca nad sobą, ale również wewnętrzną. Dlatego ciągle jestem w twórczym poszukiwaniu. Zawsze odwiedzam różne ciekawe warsztaty i zajęcia, dużo podróżuje, lubię fotografię, design i ogólnie wszystko co jest piękne :) Kiedy przeprowadziliśmy się do Krakowa, szukałam miejsca nie tylko do ćwiczeń, a również miejsce, gdzie bym mogła rozwijać się i doskonalić. To miejsce, gdzie można połączyć prace, kreatywność i samorozwój. Właśnie tak w moim umyśle powstał pomysł stworzenia «Milk»

Liza - Marzeniem każdego fotografa jest otworzyć swoje własne studio, w którym można tworzyć, inspirować się i spotykać się z kreatywnymi ludźmi. Tak powstał event-studio Milk. Zapraszam serdecznie na sesje zdjęciowe i nie tylko :)

 

– Znajdujecie się w niesamowitej lokalizacji - pochwalcie się tym! 

 

Kiedy szukaliśmy odpowiedni lokal dla studio, kierowaliśmy się 3 głównymi aspektami: dobra lokalizacja, odpowiedni twórczy klimat przestrzeni i duże okna :) kiedy tylko weszliśmy do tego lokalu na Miodowej, w pięknym starym budynku z własną historią w samym sercu Kazimierza – zdaliśmy sobie sprawę – to jest dokładnie to czego szukaliśmy! To jest nasze miejsce. Nasza twórcza przestrzeń.
Wszyscy, którzy przychodzą tutaj są zachwyceni świetną lokalizacją (szybki i łatwy dojazd komunikacją miejską) i samym studio Milk, oczywiście. 

 

– A wiec dlaczego warto poznać Waszą przestrzeń i zostać w niej na dłużej?

Prawdopodobnie już dużo powiedzieliśmy o sobie, ale jesteśmy przekonani ze lepiej zobaczyć coś raz niż słyszeć o tym tysiąc raz. Więc zapraszamy wszystkich! Nasze drzwi są otwarte. Dzwońcie do nas lub piszczę. Dziękuje!

 

 

Więcej informacji o Milk Event & Photo Studio

znajdziecie na www.MyMeetingRooms.pl

 

Zapraszamy także na nasz profil na Facebook'u oraz na Twitter :)