Dni Otwarte Polskiego Coworkingu - wybierz miejsce, przyjdź i sprawdź je zupełnie za darmo!

 

 

MMR: Jak narodził się pomysł na organizację takiego przedsięwzięcia? Czy idea coworkingu jest Wam bliska?

LET'S COWORK: Mimo dużej liczby biur coworkingowych w całej Polsce wciąż bardzo często spotykamy ludzi, którzy nie wiedzą o coworkingu lub nie rozumieją, o co w nim chodzi. W bardzo wielu kawiarniach widać ludzi z laptopami, siedzących tam po kilka godzin. Część z nich po prostu to lubi - ale nie wszyscy. My chcemy dotrzeć do tych spośród nich, których takie warunki pracy nie zadowalają i pokazać im inną opcję jaką jest coworking.

 

MMR: Dni Otwarte odbędą się w dniach 19-24 października. Jak na ten moment wygląda zainteresowanie wydarzeniem? Czy spotykacie się z pozytywnym odbiorem akcji czy wręcz przeciwnie?

LET'S COWORK: Pierwsze rejestracje miejsc pojawiły się już po dwóch godzinach od rozpoczęcia zapisów. Odbieramy też wiele pytań o to, jak praktycznie będzie wyglądać akcja i co uczestnicy będą z tego mieć.

 

 

MMR: Jakie korzyści może dać udział w akcji Let's cowork? Co zyska miejsce, udostępniające swoją przestrzeń, co zaś osoba korzystająca z biurka?

LET'S COWORK: Korzyścią dla osób korzystających z biurka jest możliwość wypróbowania kilku miejsc za darmo, na jednolitych zasadach. Wiele biur coworkingowych oferuje darmowy dzień próbny ale dzięki Let’s Cowork może to być nawet tydzień, a zainteresowana osoba może szybko znaleźć biuro na mapie i zarezerwować biurko dla siebie.

 

Strych na wróble - to biuro coworkingowe jest także w serwisie MyMeetingRooms

 

 

Business Link Łódź

 

MMR: Jakie pomysły na przyszłość? Czy jest to jednorazowa akcja czy planujecie już kolejne wydarzenie tego, bądź innego typu?

LET'S COWORK: Tegoroczna edycja ma na celu głównie przetarcie szlaków - chcemy sprawdzić, czy taka forma skrócenia drogi z domu do biura coworkingowego jest ludziom potrzebna i czy zadziała. Poza tym chcieliśmy poznać inne biura coworkingowe, z którymi zazwyczaj nie mamy bezpośredniego kontaktu i zobaczyć jak wyglądają ich przestrzenie w środku - stąd pomysł na publikowanie zdjęć z każdego z biur po kolei na naszym profilu FB.

 

MMR: Skoro organizujecie taką akcję i posiadacie także swoje biuro coworkingowe w Poznaniu, musicie wierzyć w rozwój coworkingu w Polsce. Co według Was skłania ludzi do korzystania z takich przestrzeni? Czy ta idea, w najbliższych miesiącach, latach będzie się dynamicznie rozwijać?

LET'S COWORK: Prognozy dla globalnego rynku coworkingowego są bardzo optymistyczne. Według danych prezentowanych przez Coworking Survey od 2010 roku do 2014 roku liczba biur coworkingowych na świecie wzrosła ponad 9-ciokrotnie. Do Polski ten trend dociera wolniej ale jest zauważalny. Głównymi czynnikami są zmieniający się model pracy - coraz popularniejsze są elastyczne formy zatrudnienia i praca projektowa zamiast etatowej oraz rozwój sceny startupowej w Polsce - im jest ona silniejsza, tym lepszy jest rynek dla biur coworknigowych.

 

 

MMR: Jedno zdanie zachęcające do wzięcia udziału w akcji Let's cowork brzmi…?

LET'S COWORK: “Nie musisz sączyć latte przez 4 godziny unikając wzroku kelnerów, ani rozwieszać prania między skype callami - znajdź sobie biuro coworkingowe” :)

 

 

Wywiadu udzielił Oskar Cięciel - współorganizator akcji Let’s Cowork :)

 

 

W naszym seriwsie znajdziecie bardzo wiele biur coworkingowych na terenie całej Polski :) Zaprszamy do zapoznania sie z ofertą MyMeetingRooms :)

http://www.mymeetingrooms.pl/