Cowork z samego serca Warszawy!

 

MMR: Cowork Centralny to miejsce, które pojawiło się stosunkowo niedawno. Skąd pomysł na taką przestrzeń?


COWORK CENTRALNY: Dzieje naszego coworku wiążą się z datą 1 maja 2015 r. Wtedy właśnie w Święto Pracy, postanowiliśmy ulżyć ludziom w pracy i zacząć organizować dla nich miejsce, które w założeniu miało być wygodną centralną lokalizacją. Chcieliśmy stworzyć fajną, niewymuszoną atmosferę. Nie chcieliśmy limitować dostępu do coworku chcieliśmy, by dostęp do niego miał każdy z coworkerów 24 godziny na dobę.

 

Biurko do pracy w openspace                                                                                                                                            Dodatkowa atrakcja – do abonamentu, gratis kurs jazdy na monocyklu 

 

 

My sami natomiast znaleźliśmy dla siebie sposób na oderwanie się od naszych głównych obowiązków marketingowo-handlowych. Postanowiliśmy, aby prowadzenie coworku było dla nas czystą przyjemnością, skupioną na tworzeniu ciekawej społeczności, mniej natomiast wiążącej się z nastawianiem na wielki sukces biznesowy. Historia coworku ciągle się pisze. Tworzycie ją razem z nami.

 

MMR: Proponujecie swoim klientom przestrzeń coworkingową, jak i wynajem sali szkoleniowej. Która z tych propozycji cieszy się większym zainteresowaniem?


COWORK CENTRALNY: Jeszcze nie istniejemy na tyle długo, aby dokonać pełnej analizy i z pełnym przekonaniem dać odpowiedź na to pytanie. Z obecnego doświadczenia wynika, że są to dwa oddzielne produkty, z dwóch różnych kategorii, które cieszą się podobnym zainteresowaniem.

 

Kameralna salka spotkań

 

MMR: Czy coworking ma szansę stać się jeszcze bardziej popularny w Polsce? Czy z Waszego doświadczenia wynika, że ta idea trafia do potencjalnych odbiorców?


COWORK CENTRALNY: Tak. Coworking w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Jeszcze parę lat temu było to mocno niszowe zjawisko. Dziś można mówić o sporej konkurencji, a też i standard tego typu usług znacznie się podniósł. W kategorię weszli duzi gracze, tacy jak Idea Bank, co jest doskonałym dowodem na to, że uległa ona znacznemu poszerzeniu.

 

MMR: Cowork Centralny daje możliwość nawet 3-dniowego, darmowego korzystania z biura. Czy to się sprawdza? Czy takie osoby po „przetestowaniu” miejsca, zostają z Wami na dłużej?


COWORK CENTRALNY: Jako że dopiero co zaczęliśmy też i tutaj trudno nam odpowiedzieć na to pytanie z zachowaniem szerszego spojrzenia na zagadnienie. Ale jak do tej pory - tak, "testerzy" zostają z nami.

 

 

MMR: Jak wyobrażacie sobie Cowork Centralny za 5-10 lat? Macie jakieś pomysły? W jakim kierunku będzie rozwijać się to miejsce?


COWORK CENTRALNY: Cowork Centralny musi dostosowywać się do zmieniających się warunków. Jest pewne, że coraz wyższy standard na rynku oznaczać będzie dla nas konieczność utrzymania bardzo wysokiego poziomu naszej usługi. Taki zresztą był zamysł. Sami tułaliśmy się po coworkach, często niedoskonałych, niedogrzanych, ciasnych, bez klimatu i dlatego postanowiliśmy podejść do tej kwestii w inny sposób. W przyszłości będziemy chcieli, aby cowork nie był tylko coworkiem, ale czymś, co można obarczyć mianem "coworku +". I do tego dążymy już teraz.

 


Wywiadu cierpliwie udzielił Pan Adam Olejniczak - naczelnik i założyciel Coworku Centralnego :)

 

 

Cowork Centralny oczywiście znajdziecie w MyMeetingRooms  Zaprszamy do zapoznania się z ofertą!