AGREGATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I COWORKINGU - SPOKOWORK

„Tym, co wyróżnia SpoKoWork jest wyjątkowy design oraz elastyczność oferty” - twierdzi jego założyciel Borys Nowaczyk ze spółki DBP Group, stojącej za całym przedsięwzięciem.

Bardzo istotny był wybór otoczenia - stąd decyzja, aby SpoKoWork ulokować w wyjątkowym miejscu – zabytkowej „białej” kamienicy pomiędzy ulicami Woźną a Wielką. Ten fragment Poznania zaistniał ostatnio w filmie o którym było głośno -  „Hiszpanka” (reż. Ł. Barczyk, 2014).

Widok na „białą” (beżową) kamienicę, która obecnie jest jasnym punktem, skupiającym uwagę na ul. Woźnej.

źródło: http://google.maps.com

Twórcom zależało na tym, by w jeden z najpiękniejszych budynków Poznania, tchnąć nowego, kreatywnego ducha. Główny nacisk położono na oryginalność aranżowanej przestrzeni. Loftowe wnętrza i unikalny klimat są tym co sprawia, że SpoKoWork stało się miejscem na swój sposób niezwykłym.

Do dyspozycji użytkowników pozostaje 12 niezależnych biurek w przestrzeni otwartej, z możliwością korzystania ze sprzętu biurowego: drukarek, faksów, ekranów plazmowych czy dostępu do sieci WiFi.

Wzorem biur zza oceanu urządzono kuchnię i „strefę relaksu”, gdzie można odpocząć nie przeszkadzając przy tym innym użytkownikom.

 - Naszym celem było stworzenie najbardziej designerskiej przestrzeni biurowej w Poznaniu. W tym celu zatrudniliśmy architektów oraz galerię, której konikiem jest sztuka nowoczesna. Dzięki temu wystrój wnętrza jest unikalny i mamy nadzieję, że także inspirujący - podkreśla pan Borys.

Klienci biura mogą także korzystać z dodatkowych usług dostępnych na miejscu, takich jak doradztwo prawne i księgowe, wsparcie marketingowe, pomoc informatyczna czy w końcu tzw. „wirtualny adres” pod marką V-Office.

Wnętrze biura zaprojektowało studio Room Service Anny Brodziak i Karoliny Rogalskiej- Niemczal, specjalizujące się w niestandardowych, awangardowych projektach. Projektantkom zależało na zachowaniu industrialnego klimatu wnętrz, by nawiązać do istniejącego tu niegdyś domu towarowego. Ekspozycja elementów konstrukcyjnych i instalacyjnych, surowa cegła oraz duża wysokość pomieszczeń sprawiają, że przestrzeń SpoKoWork jest minimalistyczna i nietuzinkowa. Pełno tu niekonwencjonalnych rozwiązań aranżacji jak na przykład budka telefoniczna w formie wanny. Całość uzupełniono artystycznymi detalami - m.in. zdjęciami z kolekcji znanego fotografa Szymona Brodziaka.

Każdy z elementów wystroju SpoKoWork jest dokładnie przemyślany – tak by podkreślić industrializm przestrzeni, jednocześnie zachowując nieco minimalistyczny charakter wnętrz.

Sala dla 12 osób idealnie sprawdzająca się podczas spotkania biznesowego czy konferencji. W ofercie  dostęp do WiFi, flipchart, rzutnik czy serwis kawowy

Idea SpoKoWork opiera się na stworzeniu agregatora przedsiębiorczości czy inaczej wsparcia ciekawych inicjatyw, ułatwienia im startu i udzielania pomocy w odnajdywaniu się w biznesowym świecie. 

W ofercie znajdziecie nie tylko biurka na godziny, dni czy miesiące, ale także pakiety obsługi sekretarskiej z pilnowaniem terminarza, przygotowywaniem odpowiedzi na pisma czy tłumaczeniem dokumentów.

W przyszłości planowane jest poszerzenie usług dot. doradztwa prawnego, księgowości, rachunkowości oraz doradztwa marketingowego czy z dziedziny PR. Dodatkową funkcją SpokoWork będzie możliwość nawiązania kontaktu między przedsiębiorcami a ich Klientami, co jest przecież jednym z największych wyzwań dla freelancerów oraz przedsiębiorców, którzy dopiero uruchamiają własną działalność. Powstaje Giełda Zleceń, która zaspokoi obie strony – zleceniodawcy, poszukujący wykonawców, będą mogli umieszczać tam swoje zlecenia, a freelancerzy znaleźć interesującą ich pracę.

SpokoWork będzie więc nie tylko miejscem pracy, ale także przestrzenią, która pomoże  pozyskać klientów, rozwijając tym samym działalność każdego ze „SpoKoWorkowych” przedsiębiorców ;)

 

Artykuł stworzony, dzięki cierpliwości i  życzliwości pani Adriany Wołosiuk  –  Office Managera  SpoKoWork  ;)

 

 

Jesteś zainteresowany ofertą?

 

Dokładniejsze informacje:

SpoKoWork oraz MyMeetingRooms.pl